BIP

 

ePUAP

INWESTYCJE


Region Wielkopolska

NAS

Hala


 

OSP Stawiszyn

statystyka

STRONA ARCHIWALNA

Nowa strona internetowa:


STAWISZYN.PL

wwww.stawiszyn.pl/strona

2016-06-07 13:48:44

Uroczysta Sesja z okazji „Dnia Dziecka”

 

W dniu 2 czerwca z okazji „Dnia Dziecka”, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zbiersku, odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Stawiszynie.

W sesji uczestniczyli Radni Rady Miejskiej w Stawiszynie, Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak, Radna Powiatu Kaliskiego Dorota Karpieko, Sekretarz Gminy i Miasta Agnieszka Morawska, Skarbnik Gminy i Miasta Anna Manikowska, Kierownicy, Dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy i miasta, Sołtysi z terenu gminy, goście zaproszeni oraz delegacje dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Stawiszynie i Zbiersku, oraz uczniów z Zespołów Szkół w Zbiersku i Stawiszynie wraz z opiekunami i nauczycielami. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Stawiszynie Barbara Włodarczyk po oficjalnym otwarciu obrad sesji, powitała wszystkich zebranych.

Pierwsza część sesji przebiegła zgodnie z porządkiem obrad, zostało podjętych siedem uchwał, w tym uchwała odnośnie zmiany Uchwały Nr VII/37/2007 Rady Miejskiej w Stawiszynie z dnia 25 czerwca 2007 roku, w sprawie ustanowienia i określenia zasad przyznawania medalu „Zasłużony dla Gminy i Miasta Stawiszyn”. Zmiany do uchwały dotyczyły zapisu w regulaminie dotyczącego nadawania medalu pośmiertnie. Radni wysłuchali  uczniów Gimnazjum w Stawiszynie, Michała i Bartosza Woszczyk, którzy w piśmie skierowanym do Pani Burmistrz, poprosili o wpisanie w poczet zasłużonych nieżyjącego już Pana Władysława Pilarskiego. Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak wyjaśniła, że obaj chłopcy zakwalifikowali zostali na obrady XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, wcześniej pokonując wiele zespołów z całej Polski, wykonując zadanie konkursowe polegające na popularyzowaniu wiedzy o miejscu pamięci mającym znaczenie dla dziedzictwa i tożsamości lokalnej i narodowej.

Obserwując pierwsza część sesji, Młodzież miała okazję uczestniczyć w „lekcji demokracji”. Poznała zasady funkcjonowania rady, procedurę głosowania. W sposób bezpośredni zapoznała się z pracą radnych Rady Miejskiej w Stawiszynie. Po krótkiej przerwie i słodkim poczęstunku, nastąpiła druga część sesji.

Oficjalnego powitania dokonała Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Włodarczyk, która złożyła wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka, następnie dodała … „Rok temu, również w dniu 2 czerwca odbyła się sesja z okazji Dnia Dziecka w której uczestniczyli przedstawiciele dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z placówek oświatowych z terenu gminy i miasta Stawiszyn. Wtedy to Rada wysłuchała głosu młodego pokolenia które przybyło żeby przedstawić radnym propozycje zmian, które mają przyspieszyć przemianę gminy i miasta, w gminę ich marzeń,  w miejsce w którym będą pragnęli żyć i z którym wiążą swoją przyszłość…”. „Tematem wiodącym dzisiejszej sesji jest przedstawienie przez uczniów z Zespołów Szkół ze Stawiszyna i Zbierska, wierszy, piosenek, których słowa tematycznie nawiązują, opisują Gminę  i Miasto Stawiszyn”. Przedszkolaki zaprezentowały piosenkę, taniec, wierszyki.

Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak, również złożyła dzieciom i młodzieży życzenia.

Dalszą część prowadziła Pani Joanna Górska Dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury  w Zbiersku. Występy młodzieży z Zespołów Szkół zarówno Stawiszyna i Zbierska, przedstawione w nich strofy wierszy, chwytały za serce. Przedstawiono przepiękne wiersze, piosenki, gromkim brawom nie było końca. Przedszkolaki sprawdziły się  w swoim repertuarze.

Wszystkie wiersze, piosenki zostały przez uczniów przekazane Pani Burmistrz. Na zakończenie dyrekcja, wychowawcy, opiekunowie placówek oświatowych z terenu gminy i miasta otrzymali okolicznościowe dyplomy, dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami.


Galeria fotografii

Ogłoszenia

2016-06-01
KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY


2016-04-25
Komunikat Ostrzegawczy


2016-04-20
KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - PRZYMROZKI


2016-03-29
KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY


2016-03-01
Komunikat ostrzegawczy


2016-01-14
Komunikat Ostrzegawczy


2016-01-12
Komunikat ostrzegawczy


2016-01-05
Komunikat ostrzegawczy


2015-12-10
Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie będzie nieczynny 24 grudnia


2015-11-30
Komunikat ostrzegawczy


 

 

Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie, 62-820 Stawiszyn, ul. Szosa Pleszewska 3, pow. kaliski, woj. wielkopolskie,
tel.: +48.(62) 752 80 79, fax: +48.(62) 752 80 97, email: sekretariat@stawiszyn.ugim.gov.pl, http://www.stawiszyn.pl,
NIP: 968-03-71-325, Regon: 000 52 94 40
numer konta: BS Pleszew O/Stawiszyn 82 8407 0003 0500 0101 2000 0005