STAWISZYN.PL

Halina Migdał

Mon, 2008-06-09 14:20:11

VIII Powiatowy Turniej Piłkarski im. Stanisława Posiłka

W dniach 7 - 8 czerwca 2008 r., odbył się VIII Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka. W turnieju uczestniczyli zawodnicy urodzeni w 1992 roku oraz młodsi, reprezentujący gminy powiatu kaliskiego i Amtsberg (Niemcy); ogółem startowało jedenaście drużyn. Mecze rozegrano na boiskach w Stawiszynie, Zbiersku, Kamieniu i Russowie.

Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Włókniarza Kalisz, która w meczu finałowym na boisku w Stawiszynie pokonała drużynę gminy Żelazków. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja gminy Mycielin. Najlepszym piłkarzem turnieju został zawodnik z Kalisza - Piotr Józefiak, a bramkarzem turnieju Bartosz Ciesielski z Żelazkowa.

Podczas rozgrywek finałowych miejsca na trybunach zajęli zaproszeni goście, sponsorzy, widzowie i kibice dzielnie wspierający swoich zawodników.

Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy zostały wręczone przez: Starostę Kaliskiego - Pana Krzysztofa Nosala, Burmistrza Stawiszyna - Pana Roberta Jarzębskiego, Panią Marię Posiłek i Posła RP - Leszka Aleksandrzaka.

Turniej po raz kolejny okazał się udaną imprezą. Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka z pewnością na stałe zagości w kalendarzu imprez a my dalej będziemy kibicować i wspierać młodych piłkarzy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania turnieju: Panu Józefowi Marcinkowskiemu z Rychnowa, Panu Tomaszowi Stasiakowi z Gadowa - firma "Martom", Państwu Agnieszce i Zbigniewowi Gostyńskim ze Stawiszyna, Panu Tomaszowi Pawlakowi - Restauracja "Maxim", Panu Ryszardowi Ogrodowczykowi - EMKO Sp. z o.o., Panu Wojciechowi Stasiakowi ze Zbierska-Cukrowni, Pani Małgorzacie Pilarskiej - Sklep "Adam" oraz Panu Ireneuszowi Gołdynowi - NZPOZ w Stawiszynie.

Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kaliszu. Patronat nad turniejem sprawowali Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Burmistrz Stawiszyna Robert Jarzębski.