STAWISZYN.PL

2012-04-24 09:23:58

Tomasz Jeżyk, Joanna Górska

Mistrzostwa  Wielkopolski Karate Kyokushin w konkurencji kata

W dniu 21 kwietnia 2012 roku w Stawiszynie w Hali Sportowo-Widowiskowej Zespołu Szkół w Stawiszynie obyły się Mistrzostwa  Wielkopolski Karate Kyokushin w konkurencji kata. Organizatorami  turnieju byli; Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy i Miasta Stawiszyn, Miejsko Gminny Ośrodek oraz Kaliski klub kyokushinkan Karate, Fundacja Bread of life.

W  turnieju wzięło udział ponad 160 zawodników z całej Wielkopolski oraz gościnnie Zduńska Wola , Nowa Ruda. Kaliski Klub Kyokushinkan karate  reprezentowała 60  osobowa drużyna. Turniej rozgrywany był w konkurencji kata, czyli  układów w których oceniana jest siła, dynamika precyzja ruchu.

Kaliszanie zajęli drużynowo  III msc, przed nimi uplasowała się Zduńska  Wola, oraz Turek. Na podium stawali min; III Cezary Wytwer w kategorii  do 10 lat jego kolega Maciej Maćkowiak kategoria do 10 lat, Alicja Bruś  kata dziewcząt do lat 8 II msc, Klaudia Cichecka II mscAnna Picher,  Aleksandra Bielska III oby dwie zawodniczki zajęły III msc., Aleksandra Wojtaszek II.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury,  Kamila Krygier zajęła II msc, szczęścia zabrakło Jeremiaszowi Przybylskiemu, Mateuszowi Liskowi oraz Mai Górskiej uplasowali się  na  piątym miejscu. Dekoracji dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Stawiszyn  Rober Jarzębski w asyście Joanny Górskiej dyrektor MGOK w Zbiersku.

Gościnnie wystapiła grupa taneczna TWIST z MGOK w Zbiersku pod kier. Pana Piotra Sieraszewskiego.

Widzimy że turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, świadczy  o tym liczba osób startujących których każdego roku przybywa. Następny turniej to  Mistrzostwa Polski Juniorów , a 2013 roku Miasto Kalisz będzie organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów . Serdecznie dziękujemy  Radosławowi Rzeźnickiemu, Adrianowi Młynkowi, Annie Bruś, Przemysławowi Podolskiemu, Mateuszowi Marczakowi za pomoc w organizacji turnieju.

Dziękujemy również Dyrekcji Zespołu Szkół w Stawiszynie, Pracownikom oraz Ekipie Nagłaśniającej za wspaniałą atmosferę, życzliwość i pomoc podczas turnieju.