STRONA ARCHIWALNA

Nowa strona internetowa:

STAWISZYN.PL

2015-06-11 14:27:10

W sobotę 6 czerwca br. na boisku sportowym Gminnego Ludowego Zespołu „Korona-Pogoń” w Stawiszynie odbył się Finał XV Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnejim. Stanisława Posiłka.

Oficjalnego otwarcia finału dokonali Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak oraz Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Udział w turnieju wzięły zespoły które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach eliminacyjnych podczas majowych rozgrywek. W finale rywalizowały drużyny ze Stawiszyna, Liskowa i Szczytnik.

Po emocjonującej grze drużyna ze Stawiszyna zwyciężyła i po raz kolejny uzyskała tytuł Mistrza Powiatu Kaliskiego.

-II miejsce zajęła reprezentacja Szczytnik,

- III miejsce drużyna z Liskowa.

Najlepszym piłkarzem turnieju został Albert Frankowski ze Stawiszyna, a najlepszym bramkarzem turnieju został Paweł Wojtuściszyn ze Szczytnik.

W ramach Turnieju odbył się Miejsko-Gminny Dzień Dziecka . Wśród wielu atrakcji dla dzieci znalazły się:

- konkursy sportowe z nagrodami zorganizowane przez Pana Przemysława Pietrzaka, - znakowanie rowerów przez Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Podopieczni Świetlicy Środowiskowej „Wyspa” zajęli się malowaniem twarzy wszystkim dzieciom.

W tym upalnym dniu o miejsce dla ochłody, zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiszynie tworząc kurtynę wodną.

Tegoroczny finał turnieju oraz z Miejsko-Gminny Dzień Dziecka połączony był z Mistrzostwami na rolce kolarskiej dla drużyn z powiatu kaliskiego, w których wystartowały reprezentacje ze Szczytnik, Woli Droszewskiej, Stawiszyna i Blizanowa.

Mistrzami powiatu na rolce kolarskiej zostali młodzi kolarze z gminy Szczytniki.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji Turnieju oraz Miejsko-Gminnego Dnia Dziecka serdecznie dziękujemy.