BIP

 

ePUAP

INWESTYCJE


Region Wielkopolska

NAS

Hala


 

OSP Stawiszyn

statystyka

STRONA ARCHIWALNA

Nowa strona internetowa:


STAWISZYN.PL

wwww.stawiszyn.pl/strona

2016-01-25 07:59:39

Święto Powiatu

 

16 stycznia 2016r. należy już do przeszłości, jednakże ten dzień na długo zapisze się w pamięci Mieszkańców Gminy i Miasta Stawiszyn oraz wszystkich, którzy wzięli udział w tegorocznym Święcie Powiatu Kaliskiego.

Święto Powiatu Kaliskiego, które odbyło się w Hali Widowiskowo-Sportowej Zespołu Szkół w Stawiszynie to czas, kiedy uhonorowane zostają osoby Zasłużone dla Powiatu Kaliskiego. W tym roku Medale otrzymali Jóżef Racki, Patryk Biskup oraz Janusz Nowak.

 „Medal zasłużony dla Powiatu Kaliskiego to najwyższe i najbardziej prestiżowe odznaczenie przyznawane przez Radę Powiatu Kaliskiego na wniosek samorządowców czy mieszkańców powiatu.  Zasłużeni dla powiatu to ambasadorzy, którzy swoją pasją, codziennym zaangażowaniem, działalnością charytatywną i inspirującymi pomysłami wpływają na rozwój powiatu, rozwój kultury i tradycji regionu oraz jego promocję. Od początku istnienia powiatu kaliskiego, czyli 18 lat, medalem uhonorowano 43 osoby.” (W. Przybylska)

Medal Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego wręczył przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak wraz ze starostą kaliskim Krzysztofem Nosalem.

Statuetki Osobowość Powiatu Kaliskiego trafiły do muzeologa Grażyny Przybylskiej, malarza Grzegorza Rapsia oraz projektanta mody Patryka Marciniaka.

Statuetkę Osobowość Powiatu wręczył Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak wraz z Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak. Otrzymali je Grażyna Przybylska, Grzegorz Rapś i Patryk Marciniak.

„Grażyna Przybylska muzeolog, od ponad 30-tu lat związana zawodowo z Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej w Kaliszu. Jest kustoszem Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie.

Jest rodowitą mieszkanką Stawiszyna, zaangażowaną w lokalne działania społeczne mające na celu dokumentowanie historii miasta. Brała udział w przygotowaniach do obchodów  700-lecia Stawiszyna: zorganizowała wówczas wystawę czasową towarzyszącą obchodom, była inicjatorką pierwszego czasopisma lokalnego „Echo Stawiszyna”.  Od ponad 10-ciu lat ściśle współpracuje z lokalną Ochotniczą Strażą Pożarną. Pod koniec 2015 roku wspólnie z zarządem OSP w Stawiszynie oraz Burmistrzem Stawiszyna zainicjowała organizowanie wystaw czasowych poświęconych historii miasta.

Grzegorz Rapś to mieszkaniec Zbierska- Cukrowni. W latach 80- tych prowadził  Pracownię Plastyczna w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Zbiersku, w której wykonywał prace plastyczne.  Przez 3 lata działał w Zrzeszeniu Plastyków we Wrocławiu . Wyjeżdżał na warsztaty plenerowe prowadzone prze instruktorów z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kaliszu. Obecnie maluje obrazy, pejzaże  i zabytki  ukazujące  Gminę i Miasto Stawiszyn w niedługim czasie planuje zorganizować wystawę swoich prac plastycznych. Zaangażowany w lokalne działania społeczne.

Patryk Marciniak Uczeń Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. Swoje zamiłowanie do mody i wyjątkowe wyczucie estetyki odkrył w 2011 roku. Szyje z miłości i pasji. Inspiracje czerpie z obserwacji otaczającej go przestrzeni. Wszystkie projekty, które tworzy są traktowane wyjątkowo i projektowane z ogromnym wkładem serca. Jak sam twierdzi – perfekcja, to największy atut, który pozwala projektantowi  na osiągnięcie zamierzonego celu.

Marka Louis Bukovski to nowoczesny, zarazem klasyczny i pełen wolności koncept tworzony przez młodego człowieka, który podchodzi do tkanin z wyjątkową miłością i szacunkiem. Jego projekty to nowatorskie spojrzenie i świeży, lecz elastyczny krój, w którym każdy poczuje się wyjątkowo.

Od 2014 roku wolontariusz kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Współpracuje z dziennikarką Barbarą Pasek - współprowadzącą program "Na Językach TVN", oraz Maciejem Zieniem - projektantem. Zaangażowany w lokalne działania społeczne. Ma zaledwie 18 lat, a za sobą pierwszy pokaz autorskiej kolekcji ubrań. Były tancerz Klubu Sportowego Tańca Towarzyskiego.” (W. Przybylska)

Przed zacną publicznością wystąpiła Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta OSP w Stawiszynie pod batutą Pawła Skrzypińskiego, oraz zatańczyła grupa Green Day z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zbiersku pod kierunkiem Piotra Sieraszewskiego.

Podczas Święta Powiatu na scenie mogliśmy obejrzeć  Roberta Rozmusa w zabawnym spektaklu słowo -muzycznym "Przypadki Roberta R.", w którym aktorami amatorami byli Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak, Wicestarosta Kaliski Jan Kłysz i Wiceprezes WFOSIGW w Poznaniu Marek Baumgart.

Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej zorganizowało podczas Święta zbiórkę pieniędzy na rzecz 2,5 letniej Zuzi z Opatówka, chorej na ostrą białaczkę  limfoblastyczną. Dzięki pomocy strażaków z Opatówka podczas Święta Powiatu Kaliskiego udało się zebrać 2.445,20 zł dla chorej dziewczynki. Akcja będzie kontynuowana podczas najbliższych imprez powiatowych.

 

Sponsorzy 

 • Zakład Cukierniczy Jadwiga Mencel
 • Spółdzielnia Mleczarska „Lazur”
 • PPH Polskie Mięso Krążyński
 • Grupa Producentów Warzyw „Wanga”
 • NESTLE POLSKA S.A
 • FPH Paula Sp. Z o.o
 • Stan Anna i Stanisław Lesień
 • WERBUD Piotr Pleśnierowicz
 • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kaliszu
 • Piotr Walkowski
 • Piekarnia EMKO
 • Anna i Karol Ulańscy, Karolina i Roman Ulańscy- Dom Weselny EDEN
 • Ewa i Mariusz Rogaccy Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze EWIMA
 • Tomasz Łucyk Zakład Mięsny
 • Bank Spółdzielczy w Pleszewie
 • Aneta i Tomasz Pawlak – Restauracja i Hotel MAXIM
 • Anna i Adam Wróblewicz Masarnia Wiejska
 • Małgorzata i Jan Pilarscy  

Przygotowaniem poczęstunku zajęła się Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w z Zbiersku Joanna Górska przy współpracy z Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy i Miasta Stawiszyn, Członkami Stowarzyszenia "Civitas Christian" Oddział Miejski w Stawiszynie, Paniami Kucharkami z Zespołów Szkół w Stawiszynie i Zbiersku, Publicznych  Przedszkoli w Zbiersku i Stawiszynie z Filią w Petrykach.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Święta Powiatu w Stawiszynie.  


Galeria fotografii

Ogłoszenia

2016-06-01
KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY


2016-04-25
Komunikat Ostrzegawczy


2016-04-20
KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - PRZYMROZKI


2016-03-29
KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY


2016-03-01
Komunikat ostrzegawczy


2016-01-14
Komunikat Ostrzegawczy


2016-01-12
Komunikat ostrzegawczy


2016-01-05
Komunikat ostrzegawczy


2015-12-10
Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie będzie nieczynny 24 grudnia


2015-11-30
Komunikat ostrzegawczy


 

 

Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie, 62-820 Stawiszyn, ul. Szosa Pleszewska 3, pow. kaliski, woj. wielkopolskie,
tel.: +48.(62) 752 80 79, fax: +48.(62) 752 80 97, email: sekretariat@stawiszyn.ugim.gov.pl, http://www.stawiszyn.pl,
NIP: 968-03-71-325, Regon: 000 52 94 40
numer konta: BS Pleszew O/Stawiszyn 82 8407 0003 0500 0101 2000 0005