Nowa strona internetowa:

STAWISZYN.PL

2011-05-17 08:21:46

Mistrzostwa Polski Zachodniej juniorów w karate

W dniu 14 maja 2011 roku w Turku odbyły się Mistrzostwa Polski Zachodniej juniorów. Organizatorami był Okręgowy Związek Karate w Poznaniu, Burmistrz miasta Turek.

Drużyna z Kalisza wystawiła 21 osobowa reprezentację, która spisała się znakomicie.

W turnieju wzięło udział 150 zawodników, z 17 ośrodków. Turniej odbywał się w dwóch formułach kata: pokazach walki oraz kumite pełnokontaktowych walkach.

W konkurencji kata na podium stanęli: Alksandra Wojtaszek I msc, Anna Krawczyk III msc w kategorii do lat 10, Anna Picher II msc w kategorii do 14 lat. W tej samej konkurencji na podium stanął Michał Maćkowiak  III msc.

Dość zacięcie przedstawiał się przebieg walk, w których Kaliszanie brali udział: I msc w kategorii do 12 lat zajął Mateusz Graczyk sp nr 6 Kalisz, Maksymilian Kropiński Kalisz w kategorii 17-18 zajął II msc, w kategorii seniorskiej do 80kg Tomasz Kubasik III msc  w tej samej konkurencji II msc zajął Przemysław Podolski.

Bardzo dobrze spisała się grupa z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury trenowana przez kaliskiego instruktora Tomasza Jeżyka

I msc w kategorii kobiet zajęła Aleksandra Glapa,

III Maria Górska

Dobry występ zanotował Mateusz Lisek który w kategorii +50 kg zajął II msc.

Kaliszanie spisali się świetnie zajęli II miejsce drużynowo w kata oraz II w walkach. Cieszymy się z występu, dziękujemy P. Annie Bruś za sędziowanie, UM w Kaliszu za autokar, a wszystkim karatekom startu, charakteru oraz wytrwałości, która w sporcie jest potrzebna.